Skip to main content

AUTOMATYKA KNX

Automatyka KNX

automatyka knxWymagania klientów oraz chęć zwiększenia komfortu życia codziennego, spowodowały, że na rynku pojawiła się automatyka KNX, uznana za europejski standard w obszarze inteligentnych budynków. System KNX pozwala na wygodne i bezpieczne życie, ponieważ jest on całkowicie zautomatyzowany. Automatyka KNX jest jedną z najbardziej wysokorozwiniętej automatyki budynkowej. Jeden system umożliwia zaprojektowanie i wykonanie inteligentnego domu, który poprzez integrację nadzoru i zarządzanie urządzeniami, pozwoli kontrolować ogrzewanie, oświetlenie, klimatyzację, systemy alarmowe. Dużą korzyścią zastosowania automatyki KNX niewątpliwie jest obniżenie kosztów zużycia energii, przy jednoczesnym dbaniu o ekologię.

Automatyka KNX w inteligentnym domu

    • poprawa komfortu codziennego życia
    • większa oszczędność, dzięki sterowaniu urządzeniami znajdującymi się w domu
    • zwiększenie bezpieczeństwa
    • integruje wiele rozwiązań technologicznych w jednym systemie

Automatyka KNX – instalacja

instalacja automatyki knxPragniemy, aby nasi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni, dlatego automatykę KNX, którą Państwo wybiorą dla swojego domu, od samego początku wspierać będą nasi najlepsi specjaliści. Najważniejszym etapem montażu automatyki KNX jest planowanie. To właśnie wtedy specjalista wraz z Klientem, określają zakres indywidualnych potrzeb i rozwiązań dla domu. Brane pod uwagę są wszystkie elementy KNX: systemy i instalacje grzewcze, rolety, oświetlenie, czy też czujniki. Następnym etapem jest instalacja systemu. Elektrycy kładą odpowiednie okablowanie, według wcześniej przygotowanego projektu. W momencie, gdy zamontowana zostanie elektryczna skrzynka rozdzielcza wraz z zabezpieczeniami, elektrycy przystępują do zaprogramowania urządzeń. System wizualizacji jest ostatnim zadaniem wykonywanym przez elektryka. Dzięki niemu Klient ma możliwość sterowania systemem poprzez tablety, smartfony, piloty i panele zamontowane na ścianach.
Jeśli pragną Państwo stworzyć w pełni zintegrowany i inteligentny dom, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy dobrać odpowiednie elementy, które pozwolą na poprawę komfortu życia.