Skip to main content

CHŁODZENIE PŁASZCZYZNOWE

Systemy płaszczyznowe chłodzące to sprawdzone rozwiązania umożliwiające obniżenie temperatury pomieszczeń. Chłodzeni płaszczyznowe może być wykorzystywane jako wsparcie standardowej klimatyzacji lub jej alternatywa. Jako, że chłodzenie płaszczyznowe pozwala zrezygnować z klimatyzatorów wewnętrznych system szczególnie dobrze sprawdza się w nowoczesnym budownictwie – przy realizacjach, w których zależy nam na ograniczeniu elementów montowanych na ścianach i przypodłogowo. W zależności od uwarunkowań technicznych w obiekcie nowopowstającym i modernizowanym chłodzenie płaszczyznowe stosuje się zarówno w przegrodach budowlanych (tynk, strop) jak i w formie zabudowy suchej (tj. gotowych paneli/płyt kartonowo-gipsowych) z zanurzoną w niej wężownicą z rury tworzywowej połączonej najczęściej w układzie Tichelmana.

Systemy płaszczyznowe

Chłodzenie płaszczyznowe w budownictwie mieszkalnym: Ale po co?

Systemy płaszczyznowe oferują szereg korzyści. Najlepiej sprawdzają się:

  • kiedy chcemy uniknąć typowej klimatyzacji dmuchającej zimnym powietrzem
  • kiedy zależy nam na nieprzesuszaniu powietrza
  • kiedy chcemy uniknąć ryzyka występowania punktu rosy w urządzeniach
  • kiedy chcemy wykorzystać pracę pompy ciepła
  • kiedy potrzebujemy uzupełnić braki cieplne ogrzewania podłogowego przy dużych przeszkleniach eliminując w ten sposób np. grzejniki kanałowe

Chłodzenie płaszczyznowe – Warszawa i okolica

Jako marka działająca w branży HVAC oferujemy szeroki wybór nowoczesnych rozwiązań z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Wykonywane przez nas systemy płaszczyznowe chłodzące doskonale sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej – zarówno w przypadku obiektów nowopowstających, jak i domów modernizowanych. Ich podstawową zaletą jest możliwość rezygnacji z komponentów systemu klimatyzacji, które w sposób niekorzystny wpływają na aranżację przestrzeni.

Systemy chłodzenia płaszczyznowego realizujemy w oparciu o komponenty sprawdzonych marek. Ich wybór stanowi gwarancję wysokiej sprawności systemu, jego energooszczędnej pracy i niezawodności przez długi czas eksploatacji. Klientów zainteresowanych montażem systemu płaszczyznowego zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w optymalizacji systemu chłodzenia tak, aby jak najlepiej wpisywał się w potrzeby i oczekiwania domowników.

Usługi montażowe realizujemy na terenie miasta Warszawa i okolicy.

Chłodzenie płaszczyznowe