CHŁODZENIE PŁASZCZYZNOWE

Systemy płaszczyznowe chłodzące to sprawdzone rozwiązania umożliwiające obniżenie temperatury pomieszczeń. Chłodzeni płaszczyznowe może być wykorzystywane jako wsparcie standardowej klimatyzacji lub jej alternatywa. Jako, że chłodzenie płaszczyznowe pozwala zrezygnować z klimatyzatorów wewnętrznych system szczególnie dobrze sprawdza się w nowoczesnym budownictwie – przy realizacjach, w których zależy nam na ograniczeniu elementów montowanych na ścianach i przypodłogowo. W zależności od uwarunkowań technicznych w obiekcie nowopowstającym i modernizowanym chłodzenie płaszczyznowe stosuje się zarówno w przegrodach budowlanych (tynk, strop) jak i w formie zabudowy suchej (tj. gotowych paneli/płyt kartonowo-gipsowych) z zanurzoną w niej wężownicą z rury tworzywowej połączonej najczęściej w układzie Tichelmana.

Systemy płaszczyznowe

Chłodzenie płaszczyznowe w budownictwie mieszkalnym: Ale po co?

Systemy płaszczyznowe oferują szereg korzyści. Najlepiej sprawdzają się:

  • kiedy chcemy uniknąć typowej klimatyzacji dmuchającej zimnym powietrzem
  • kiedy zależy nam na nieprzesuszaniu powietrza
  • kiedy chcemy uniknąć ryzyka występowania punktu rosy w urządzeniach
  • kiedy chcemy wykorzystać pracę pompy ciepła
  • kiedy potrzebujemy uzupełnić braki cieplne ogrzewania podłogowego przy dużych przeszkleniach eliminując w ten sposób np. grzejniki kanałowe

Chłodzenie płaszczyznowe – Warszawa i okolica

Jako marka działająca w branży HVAC oferujemy szeroki wybór nowoczesnych rozwiązań z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Wykonywane przez nas systemy płaszczyznowe chłodzące doskonale sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej – zarówno w przypadku obiektów nowopowstających, jak i domów modernizowanych. Ich podstawową zaletą jest możliwość rezygnacji z komponentów systemu klimatyzacji, które w sposób niekorzystny wpływają na aranżację przestrzeni.

Systemy chłodzenia płaszczyznowego realizujemy w oparciu o komponenty sprawdzonych marek. Ich wybór stanowi gwarancję wysokiej sprawności systemu, jego energooszczędnej pracy i niezawodności przez długi czas eksploatacji. Klientów zainteresowanych montażem systemu płaszczyznowego zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w optymalizacji systemu chłodzenia tak, aby jak najlepiej wpisywał się w potrzeby i oczekiwania domowników.

Usługi montażowe realizujemy na terenie miasta Warszawa i okolicy.

Chłodzenie płaszczyznowe