POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła do ogrzewania domu

W dobie dzisiejszych czasów pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie i zarazem energooszczędne. Nieustająco rosnące ceny paliw skłaniają nas do poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Pompa ciepła do ogrzewania domu to urządzenie, które idealnie wpisuje się w zasady budownictwa ekologicznego. Nie tylko w nowo powstałych budynkach można zdecydować się na jej montaż — na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego instalujemy pompy ciepła w zamieszkałych już domach.

W procesie budowy domu wybierając pompę ciepła pamiętajmy, że eliminujemy koszty kotłowni, zarazem komina, czy też doprowadzenia gazu. Jednoznacznym jest fakt, że teoretyczne podwyższenie kosztów budowy w krótkim okresie czasu przyniesie zwrot. Z naszej strony oferujemy montaż pompy ciepła powietrznej lub gruntowej, w zależności od parametrów budynku i potrzeb mieszkańców. Pompa ciepła do ogrzewania domu współpracuje także z innymi systemami, jak na przykład ogrzewanie podłogowe, co jeszcze bardziej obniży koszty zużycia energii.

Najważniejsze elementy gwarantujące inwestorowi oszczędną i komfortową eksploatację.

  • Obliczone zapotrzebowania na energię cieplną budynku – wykonanie ozc uwzględniające parametry izolacyjności przegród (ściany, sufity, okna), wentylacji, ustawienie budynku, ilość mieszkańców, rodzaj pomieszczenia i wiele innych niezbędnych danych
  • Dobranie elementów grzewczych bazujących na niskotemperaturowych parametrach 35-40 °C
  • Wykonanie projektu ogrzewań podłogowych/ściennych uwzględniającego aranżacje wewnętrzne ograniczające powierzchnie grzewcze, rodzaj podłogi (drewno, ceramika), przeznaczenie pomieszczeń
  • Precyzyjne dobranie mocy pompy ciepła, długości kolektora, uwzględnienie pracy grzałek elektrycznych
  • Zrównoważenie hydrauliczne instalacji grzewczej zapewniające równomierny rozkład temperatur w budynku

Gruntowa pompa ciepła wykorzystuje naturalne źródła energii, aby ogrzewać cały budynek. Takie rozwiązanie jest nie tylko korzystniejsze z punktu widzenia oszczędności utrzymania domu, ale także ma duże znaczenie dla ochrony środowiska. Pompa ciepła powietrzna pobierając energię z zewnątrz budynku jest w stanie nie tylko go ogrzać, ale także schłodzić. Ogrzewanie pompą ciepła współgra z ekologią, ponieważ energia pobierana jest z natury -wody, gruntu bądź powietrza. Poprzez odpowiednią instalację energia jest przekształcana i dostarczana do budynku. Pompa ciepła do ogrzewania domu składa się z trzech współpracujących z sobą komponentów. Pierwszym z nich jest pompa ciepła, pozwalająca na prawidłowy obieg między górnym, a dolnym źródłem. Źródło dolne jest drugą częścią, która odpowiada za pobranie ciepła z wody, gruntu lub powietrza. Ostatnią częścią, pozwalającą przekazać ciepło do całego domu, jest źródło górne.

Zarządzanie temperaturą wewnętrzną poprzez automatykę

Swoje doświadczenia opieramy na “szkole” niemieckiej i skandynawskiej, która od wielu lat zajmuje się rozwijaniem wiedzy w zakresie źródeł niskotemperaturowych, stosownych także do ogrzewania i chłodzenia budynków wielkokubaturowych, takich jak magazyny wysokiego składowania, hale produkcyjne czy biurowce. Takie rozwiązania często nie tylko obniżają koszty eksploatacyjne (do 40%), ale również ograniczają nakłady inwestycyjne. Pompa ciepła do ogrzewania domu zyskuje na popularności, ze względu na większą świadomość inwestorów na temat odnawialnych źródeł energii. W czasach, gdy ochrona środowiska ma ogromne znaczenie, pompa ciepła idealnie wpisuje się w założenia ekologicznych systemów ogrzewania.

Krążące mity dotyczące wysokich kosztów eksploatacji pompy ciepła powietrznej podobnie jak niezdrowego ogrzewaniu podłogowego biorą się z braku wiedzy wykonawczej lub z oszczędności na ważnych elementach instalacji (szacuje się, że tylko co dziesiąta instalacja podłogowa w Polsce wykonana jest poprawnie). Gruntowna pompa ciepła to inwestycja, która zwróci się w ciągu kilku lat, przekładając się na niższe koszty utrzymania domu. Węgiel i inne paliwa ciągle drożeją, a ich zasoby się kurczą, dlatego już za kilka lat pompa ciepła powietrzna może stanowić standard w każdym nowym obiekcie mieszkalnym i użytkowym.

Gruntowa pompa ciepła – Warszawa

Gruntowa pompa ciepła jest coraz częściej wybierana przez inwestorów ze względu na ustabilizowaną temperaturę, jaka znajduje się w dolnym źródle. Gruntowa pompa ciepła posiada wiele zalet, a do głównych z nich, zaliczyć możemy:

  • odporność na warunki zewnętrzne
  • utrzymanie sprawności
  • wieloletnia bezawaryjność elementów pompy ciepła

Firmę 4Dom znajdą Państwo w województwie mazowieckim. Oferujemy najlepsze usługi z zakresu instalacji pompy ciepła do ogrzewania domu, oraz montażu gruntowej pompy ciepła. Zapraszamy do kontaktu klientów z miasta Warszawa.