Skip to main content

POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła do ogrzewania domu

W dobie dzisiejszych czasów pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie i zarazem energooszczędne. Nieustająco rosnące ceny paliw skłaniają nas do poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Pompa ciepła do ogrzewania domu to urządzenie, które idealnie wpisuje się w zasady budownictwa ekologicznego. Nie tylko w nowo powstałych budynkach można zdecydować się na jej montaż — na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego instalujemy pompy ciepła w zamieszkałych już domach.

pompa ciepła do ogrzewania domu warszawaW procesie budowy domu wybierając pompę ciepła pamiętajmy, że eliminujemy koszty kotłowni, zarazem komina, czy też doprowadzenia gazu. Jednoznacznym jest fakt, że teoretyczne podwyższenie kosztów budowy w krótkim okresie czasu przyniesie zwrot. Z naszej strony oferujemy montaż pompy ciepła powietrznej lub gruntowej, w zależności od parametrów budynku i potrzeb mieszkańców. Pompa ciepła do ogrzewania domu współpracuje także z innymi systemami, jak na przykład ogrzewanie podłogowe, co jeszcze bardziej obniży koszty zużycia energii.

Najważniejsze elementy gwarantujące inwestorowi oszczędną i komfortową eksploatację.

  • Obliczone zapotrzebowania na energię cieplną budynku – wykonanie ozc uwzględniające parametry izolacyjności przegród (ściany, sufity, okna), wentylacji, ustawienie budynku, ilość mieszkańców, rodzaj pomieszczenia i wiele innych niezbędnych danych
  • Dobranie elementów grzewczych bazujących na niskotemperaturowych parametrach 35-40 °C
  • Wykonanie projektu ogrzewań podłogowych/ściennych uwzględniającego aranżacje wewnętrzne ograniczające powierzchnie grzewcze, rodzaj podłogi (drewno, ceramika), przeznaczenie pomieszczeń
  • Precyzyjne dobranie mocy pompy ciepła, długości kolektora, uwzględnienie pracy grzałek elektrycznych
  • Zrównoważenie hydrauliczne instalacji grzewczej zapewniające równomierny rozkład temperatur w budynku

gruntowa pompa ciepłaGruntowa pompa ciepła wykorzystuje naturalne źródła energii, aby ogrzewać cały budynek. Takie rozwiązanie jest nie tylko korzystniejsze z punktu widzenia oszczędności utrzymania domu, ale także ma duże znaczenie dla ochrony środowiska. Pompa ciepła powietrzna pobierając energię z zewnątrz budynku jest w stanie nie tylko go ogrzać, ale także schłodzić. Ogrzewanie pompą ciepła współgra z ekologią, ponieważ energia pobierana jest z natury -wody, gruntu bądź powietrza. Poprzez odpowiednią instalację energia jest przekształcana i dostarczana do budynku. Pompa ciepła do ogrzewania domu składa się z trzech współpracujących z sobą komponentów. Pierwszym z nich jest pompa ciepła, pozwalająca na prawidłowy obieg między górnym, a dolnym źródłem. Źródło dolne jest drugą częścią, która odpowiada za pobranie ciepła z wody, gruntu lub powietrza. Ostatnią częścią, pozwalającą przekazać ciepło do całego domu, jest źródło górne.

Zarządzanie temperaturą wewnętrzną poprzez automatykę

pompy ciepła warszawa mazowieckieSwoje doświadczenia opieramy na „szkole” niemieckiej i skandynawskiej, która od wielu lat zajmuje się rozwijaniem wiedzy w zakresie źródeł niskotemperaturowych, stosownych także do ogrzewania i chłodzenia budynków wielkokubaturowych, takich jak magazyny wysokiego składowania, hale produkcyjne czy biurowce. Takie rozwiązania często nie tylko obniżają koszty eksploatacyjne (do 40%), ale również ograniczają nakłady inwestycyjne. Pompa ciepła do ogrzewania domu zyskuje na popularności, ze względu na większą świadomość inwestorów na temat odnawialnych źródeł energii. W czasach, gdy ochrona środowiska ma ogromne znaczenie, pompa ciepła idealnie wpisuje się w założenia ekologicznych systemów ogrzewania.

pompa ciepła gruntowa do ogrzewania domu warszawaKrążące mity dotyczące wysokich kosztów eksploatacji pompy ciepła powietrznej podobnie jak niezdrowego ogrzewaniu podłogowego biorą się z braku wiedzy wykonawczej lub z oszczędności na ważnych elementach instalacji (szacuje się, że tylko co dziesiąta instalacja podłogowa w Polsce wykonana jest poprawnie). Gruntowna pompa ciepła to inwestycja, która zwróci się w ciągu kilku lat, przekładając się na niższe koszty utrzymania domu. Węgiel i inne paliwa ciągle drożeją, a ich zasoby się kurczą, dlatego już za kilka lat pompa ciepła powietrzna może stanowić standard w każdym nowym obiekcie mieszkalnym i użytkowym.

Gruntowa pompa ciepła – Warszawa

Gruntowa pompa ciepła jest coraz częściej wybierana przez inwestorów ze względu na ustabilizowaną temperaturę, jaka znajduje się w dolnym źródle. Gruntowa pompa ciepła posiada wiele zalet, a do głównych z nich, zaliczyć możemy:

  • odporność na warunki zewnętrzne
  • utrzymanie sprawności
  • wieloletnia bezawaryjność elementów pompy ciepła

Firmę 4Dom znajdą Państwo w województwie mazowieckim. Oferujemy najlepsze usługi z zakresu instalacji pompy ciepła do ogrzewania domu, oraz montażu gruntowej pompy ciepła. Zapraszamy do kontaktu klientów z miasta Warszawa.