Skip to main content

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA

W obecnych czasach dbanie o ekologię ma duże znaczenie, dlatego standardem staje się wykorzystanie energooszczędnych źródeł ogrzewania. Węgiel i drewno to paliwa, które nie dość, że są drogie, to jeszcze w wyniku spalania emitują do środowiska szkodliwe związki. Coraz częściej odchodzi się od takiej metody ogrzewania, dlatego w nowoczesnym budownictwie ekologicznym stosuje się urządzenia, które mogą obniżyć koszty utrzymania domu, a dodatkowo zadbać o środowisko naturalne. Zaliczają się do nich powietrzne pompy ciepła, które wykorzystują naturalne źródła energii pozyskiwane z zewnątrz.

Na czym polega działanie pompy ciepła powietrze woda?

powietrzna pompa ciepłaUrządzenia wykorzystujące alternatywne źródła energii to energooszczędne rozwiązanie, które można zamontować w stojącym już budynku lub w domu dopiero na etapie budowy. Pompa ciepła powietrzna wykorzystuje naturalne zasoby środowiska do ogrzewania pomieszczeń. Jej działanie jest niezwykle proste, gdyż polega na pobieraniu powietrza z zewnątrz budynku, które następnie jest wykorzystywane do rozprowadzania ciepła w domu. Pompa ciepła powietrze woda może być używana jako główne źródło ogrzewania lub dodatkowy system wspierający pracę tradycyjnego kotła. Warto również wspomnieć, że powietrzna pompa ciepła służy także do ogrzewania wody, co ma bezpośredni wpływ na obniżenie rachunków za gaz i energię.

Pompa ciepła powietrzna – najważniejsze zalety

Właściciele dużych domów narzekają na wysokie koszty utrzymania, szczególnie w sezonie grzewczym. Chcąc obniżyć rachunki, nie trzeba rezygnować z komfortu korzystania z pomieszczeń i ograniczać ogrzewania. Wystarczy zdecydować się na montaż pompy ciepła powietrze woda, która stanowi najbardziej ekonomiczny i wydajny sposób dogrzewania budynków. Zakup takiego urządzenia to jednorazowa inwestycja, która w krótkim czasie zwróci się poprzez niższe opłaty za ogrzewanie. Powietrzna pompa ciepła ma wiele zalet, wśród których można wymienić:

  • tani i ekologiczny sposób ogrzewania budynku,
  • możliwość znacznych oszczędności wynikających z niższych kosztów utrzymania domu w sezonie grzewczym,
  • łatwy montaż,
  • długa żywotność i wytrzymałość urządzeń,
  • możliwość jednoczesnego ogrzewania powietrza i wody,
  • niewielkie wymagania przestrzenne,
  • kompatybilność z kotłami, piecami i panelami solarnymi,
  • nieskomplikowana obsługa,
  • stały dostęp do źródła energii.

Pompa ciepła powietrzna to wielofunkcyjne urządzenie, które można wykorzystać także w sezonie letnim do schładzania pomieszczeń. Dodatkowo składa się z dwóch niewielkich stacji, dlatego nie zajmuje dużo miejsca. Powietrzna pompa ciepła odsuwa także problem składowania opału i dbania o ciągłą dostawę paliw, gdyż wykorzystuje ogólnodostępne zasoby środowiska.

Pompa ciepła powietrze woda – Warszawa, Mazowieckie

pompa ciepła powietrze wodaNasza firma zajmuje się dostarczaniem alternatywnych i ekologicznych źródeł energii. W ofercie mamy nowoczesne powietrzne pompy ciepła, które mogą być zamontowane niemalże w każdym budynku. Warto takie rozwiązanie rozważyć już na etapie projektowania i budowy domu, gdyż pozwala to zaoszczędzić na kosztach zakupu kotła czy montażu komina. Pompa ciepła powietrze woda może być wykorzystywana jako główne źródło ogrzewania lub być uzupełnieniem istniejącej instalacji.

Siedziba naszej firmy zajmuje się w Warszawie, gdzie zapraszamy klientów zainteresowanych zakupem powietrznej pompy ciepła. Ponadto, świadczymy usługi montażu i serwisu na terenie całego województwa mazowieckiego. Zachęcamy do współpracy.