FOTOWOLTAIKA

W nowoczesnym budownictwie standardem jest już wdrażanie inteligentnych rozwiązań energooszczędnych, które ograniczają straty energii. Ma to duże znaczenie dla ochrony środowiska oraz obniżenia rachunków za utrzymanie domu. Panele fotowoltaiczne są jednym z rozwiązań, które coraz częściej montowane są nie tylko w nowych budynkach, ale także już zamieszkałych, jako element termomodernizacji.

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne u klientów na terenie Warszawy i w całym województwie mazowieckim, pomagając również w załatwieniu kwestii formalnych związanych z dofinansowaniem inwestycji.

Fotowoltaika – Warszawa i mazowieckie

Polska coraz bardziej się rozwija pod względem korzystania z odnawialnych źródeł energii. Zasoby paliw kopalnych drastycznie zmniejszają się, a co za tym idzie ich cena rośnie. Fotowoltaika to instalacja, która zapewnia darmowy prąd pobierany z promieni słonecznych. Dzięki temu praktycznie nie trzeba się martwić o rachunki tym bardziej, że systemy grzewcze takie jak pompy ciepła również działają na prąd. Instalacje fotowoltaiczne mogą być użyte nie tylko do bieżącego wykorzystywania energii, ale także jej gromadzenia lub sprzedawania. Oprócz tego panele fotowoltaiczne mają jeszcze więcej, odczuwalnych dla inwestorów zalet:

  • są ekologicznym źródłem energii,
  • zapewniają bezobsługowy dostęp do prądu,
  • dają możliwość zarobku na nadwyżkach energii,
  • stanowią darmowe źródło energii.

Panele fotowoltaiczne powoli stają się standardem w budownictwie energooszczędnym. Mają na to wpływ rosnące ceny paliw kopalnianych oraz prądu, a także coraz większa świadomość konieczności dbania o środowisko naturalne. W wielu miastach w Polsce fotowoltaika podlega dofinansowaniu przez miasto, dlatego można dostać dotację lub pożyczkę na ich instalację. Koszt montażu zależy od rodzaju i mocy instalacji fotowoltaicznej, ale cała inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat od momentu jej montażu.

Fotowoltaika – możliwości montażu

W zasadzie większość budynków nadaje się do montażu instalacji fotowoltaicznej, gdyż panujący w naszym kraju klimat umożliwia całoroczne pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Panele fotowoltaiczne maksymalnie wykorzystają wszystkie swoje możliwości, jeżeli zostaną zamontowane na wysokim dachu i będą skierowane w kierunku południowym. Można je również zainstalować na gruncie, płocie czy sąsiednich budynkach gospodarczych, dlatego fotowoltaika stanowi uniwersalny system pasujący do każdego gospodarstwa.

Montaż paneli fotowoltaicznych – Warszawa

Montaż paneli fotowoltaicznych, który realizujemy na potrzeby Klientów z miasta Warszawa, wykonywany jest przez najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Prawidłowy montaż paneli, wraz z odpowiednim ich umieszczeniem, pozwala na dużą oszczędność energii w codziennym użytkowaniu nieruchomości. Firma 4Dom posiada w ofercie montaż paneli fotowoltaicznych na dachu oraz na gruncie, w przypadku montażu na gruncie pomagamy w doborze odpowiedniego stelaża. W portfolio posiadamy wiele inwestycji zrealizowanych w całej Warszawie.