Skip to main content

OGRZEWANIE

Ogrzewanie podłogowe Warszawa – 4DOM

Szacuje się, że na 10 instalacji ogrzewania podłogowego w naszym kraju 9 ma znaczące przegrzewy podłogi. Źle wykonana podłogówka chcąc pokryć zapotrzebowanie ciepła w pomieszczeniu będzie doprowadzała podłogę do stanu ciepłego (35-40 °C ), tym samym wpływając niekorzystnie na samopoczucie i zdrowie użytkowników pomieszczeń. Dlatego montaż ogrzewania podłogowego należy powierzyć doświadczonej firmie, która zadba o to, aby wodne ogrzewanie podłogowe działało w sposób najbardziej korzystny, tak z punktu widzenia ekonomiki jego użytkowania, jak i komfortu korzystania z pomieszczeń.

Poszukiwanie rozwiązań grzewczych, które z jednej strony będą komfortowe i tanie w użytkowaniu, z drugiej zaś przyjazne środowisku coraz częściej skupiają się na systemach płaszczyznowych. Ogrzewanie podłogowe ze względu na szereg swoich zalet zyskuje w Polsce coraz większa rzeszę zwolenników, które dawno docenili już nasi sąsiedzi mający świadomość oszczędzania, ekologii i komfortu. Podłogówka jako system wprowadzania energii cieplnej do pomieszczeń, znakomicie funkcjonuje z niskoparametrowymi źródłami energii – pompy ciepła, kotły kondensacyjne obniżając ich koszty eksploatacyjne. Od wielu lat realizujemy u naszych klientów na terenie Warszawy nowoczesne instalacje grzewcze, które ograniczają straty energii. Oprócz coraz popularniejszej rekuperacji, to właśnie ogrzewanie podłogowe było pierwszym, tak wydajnym systemem w tradycyjnym budownictwie. Obecnie decydując się na ogrzewanie płaszczyznowe nie musimy się ograniczać wyłącznie do montażu ogrzewania podłogowego. Coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie w ścianie.

ogrzewanie podłogowe warszawa

Ogrzewanie podłogowe — zalety

Wodne ogrzewanie podłogowe niesie za sobą liczne zalety. Uniwersalny charakter, wysoka skuteczność i niskie koszty to zaledwie kilka z nich. Jakie są pozostałe?

  • Ogrzewanie podłogowe w zabudowie mokrej najczęściej stosowane w domach jednorodzinnych, halach przemysłowych i magazynach.
  • Ten typ rozwiązania znakomicie wykorzystuje akumulacyjność budynku i umożliwia stosowanie podłóg kamiennych, ceramicznych, drewnianych i wykładzin.
  • Ogrzewanie podłogowe w zabudowie suchej najczęściej stosowanie w domach drewnianych, konstrukcjach szkieletowych oraz zabudowach modułowych.
  • Ten typ rozwiązań ze względu na szybkość montażu oraz skrócenie czasu reakcji na regulację temperatury zyskuje coraz większe zainteresowanie inwestorów i architektów.
ogrzewanie ścienne warszawa

Dlaczego tak popularny w innych krajach rodzaj ogrzewania jest wciąż tak mało stosowany w Polsce? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Do tej pory jednym z czynników była cena nośników energii, która jeszcze niedawno nie stanowiła dużego udziału w kosztach obsługi ogrzewania ściennego. Od paru lat wyraźny wzrost ceny surowców energetycznych spowodował większe zainteresowanie ze strony inwestorów energooszczędnymi systemami grzewczymi takimi jak podłogówka. Konsekwencją tego jest wdrażany w Polsce certyfikat energetyczny dla budynków.

Ogrzewanie ścienne

Oprócz ogrzewania podłogowego, można spotkać się też z ogrzewaniem ściennym. To rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, który działa dokładnie na tych samym zasadach jak podłogówka. Jednak w przypadku ogrzewania ściennego nośnikiem ciepła jest nie podłoga, lecz jak nazwa wskazuje – ściany. Elementy grzejne na stałe są tu wbudowane w ściany i poprzez emisję ciepła ogrzewają pomieszczenie.

Ogrzewanie w ścianie to funkcjonalny, a zarazem niezwykle estetyczny sposób ogrzewania pomieszczeń, dzięki któremu możemy zrezygnować z zewnętrznych wymienników ciepła, które psują aranżację i wpływają na ustawność pokoi.

Ogrzewanie płaszczyznowe w domu jednorodzinnym i mieszkaniu

Inwestorów z terenu miasta Warszawa zainteresowanych skorzystaniem z zalet ogrzewania płaszczyznowego, systemów takich jak:

  • wodne ogrzewanie podłogowe,
  • ogrzewanie w ścianie,

zachęcamy do kontaktu. Jako marka od lat związana z branżą HVAC dostarczamy wysokiej jakości rozwiązania – instalacje ogrzewania podłogowego i ściennego – odznaczające się sprawnością i wydajnością, a zarazem niskimi kosztami eksploatacji i bezawaryjną pracą przez długi czas użytkowania.

Montaż ogrzewania podłogowego i ściennego realizujemy w obiektach nowopowstających i modernizowanych – domach jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojącej, jak również w mieszkaniach i apartamentach. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa ogrzewania płaszczyznowego zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najbardziej optymalnego systemu grzewczego dla Państwa nieruchomości.