OGRZEWANIE

Ogrzewanie podłogowe Warszawa – 4DOM

Szacuje się, że na 10 ogrzewań w podłogowych w naszym kraju 9 ma znaczące przegrzewy podłogi. Źle wykonana podłogówka chcąc pokryć zapotrzebowanie ciepła w pomieszczeniu będzie doprowadzała podłogę do stanu ciepłego (35-40 °C ) gwarantując niekorzystny wpływ na samopoczucie i występowanie mitów.

Poszukiwanie rozwiązań grzewczych, które z jednej strony będą komfortowe i tanie w użytkowaniu, z drugiej zaś przyjazne środowisku coraz częściej skupiają się na systemach płaszczyznowych. Ogrzewanie podłogowe ze względu na szereg swoich zalet zyskuje w Polsce coraz większa rzeszę zwolenników, które dawno docenili już nasi sąsiedzi mający świadomość oszczędzania, ekologii i komfortu. Podłogówka jako system wprowadzania energii cieplnej do pomieszczeń, znakomicie funkcjonuje z niskoparametrowymi źródłami energii – pompy ciepła, kotły kondensacyjne obniżając ich koszty eksploatacyjne. Od wielu lat przeprowadzamy u naszych klientów na terenie Warszawy nowoczesne instalacje grzewcze, które ograniczają straty energii. Oprócz coraz popularniejszej rekuperacji, to właśnie ogrzewanie podłogowe było pierwszym, tak wydajnym systemem w tradycyjnym budownictwie.

ogrzewanie podłogowe warszawa

Ogrzewanie podłogowe — zalety

  • Ogrzewanie podłogowe w zabudowie mokrej najczęściej stosowane w domach jednorodzinnych, halach przemysłowych i magazynach.
  • Ten typ rozwiązania znakomicie wykorzystuje akumulacyjność budynku i umożliwia stosowanie podłóg kamiennych, ceramicznych, drewnianych i wykładzin.
  • Ogrzewanie podłogowe w zabudowie suchej najczęściej stosowanie w domach drewnianych, konstrukcjach szkieletowych oraz zabudowach modułowych.
  • Ten typ rozwiązań ze względu na szybkość montażu oraz skrócenie czasu reakcji na regulację temperatury zyskuje coraz większe zainteresowanie inwestorów i architektów.
ogrzewanie ścienne warszawa

Dlaczego tak popularny w innych krajach rodzaj ogrzewania jest wciąż tak mało stosowany w Polsce? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Do tej pory jednym z czynników była cena nośników energii, która jeszcze niedawno nie stanowiła dużego udziału w kosztach obsługi ogrzewania ściennego. Od paru lat wyraźny wzrost ceny surowców energetycznych spowodował większe zainteresowanie ze strony inwestorów energooszczędnymi systemami grzewczymi takimi jak podłogówka. Konsekwencją tego jest wdrażany w Polsce certyfikat energetyczny dla budynków.

Ogrzewanie ścienne

Oprócz ogrzewania podłogowego, można spotkać się też z ogrzewaniem ściennym. To rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, który działa dokładnie na tych samym zasadach jak podłogówka. Jednak w przypadku ogrzewania ściennego nośnikiem ciepła jest nie podłoga, lecz jak nazwa wskazuje – ściany. Elementy grzejne na stałe są tu wbudowane w ściany i poprzez emisję ciepła ogrzewają pomieszczenie.

Innym czynnikiem może być strach przed nowymi rozwiązaniami oraz szerzące się mity o ogrzewaniu podłogowym. Oto wykres rozkładu temperatur potwierdzający słuszność zastosowań ogrzewań podłogowych na tle innych systemów grzewczych, jak na przykład ogrzewanie ścienne.